Відсотки по кредиту, в день фактичної оплати або в останній день місяця?

Відсотки по кредиту
Відсотки по кредиту

Порядок розрахунку банківських відсотків по кредиту досить таки складний, часто позичальник не може розрахувати переплату правильно, чим і користуються недобросовісні кредитори. Кожен банк (як державний, так і приватний), може встановлювати в індивідуальному порядку правила нарахування відсотків, розмір поточної процентної ставки, а також надавати чи не надавати можливість дострокового погашення, пільгового періоду і так далі.

 

Як може бути розрахована процентна ставка?

Згідно з положенням, яке затвердив ЦБ Росії, нарахування відсотків за виданими банком кредитом починається з першого дня, який слідує за днем видачі коштів по останній день (день погашення) користування кредитом (включно). Нарахування відсотків відбувається на початку кожного операційного дня (робочі банківські дні). Що стосується бухгалтерського обліку, то відображення в ньому обов’язково має відбуватися мінімум 1 раз на місяць (до останнього робочого дня).

Що стосується нарахування відсотків клієнтам, то тут найбільш поширеними варіантами є нарахування відсотків на останній (він же календарний) день місяця, або ж у двадцятих числах, а точніше — з 21 числа (минулого місяця) по 20 (поточного). Підсумкове нарахування відсотків у день фактичної оплати може бути тільки в тому випадку, якщо цією оплатою позичальник повністю погашає кредит. Фактично, відсотки нараховуються в рахунок заборгованості кожний операційний день, але для клієнта розрахунок йде в кінці місяця, або при погашення кредиту.

Для нарахування процентної ставки часто використовують «простий метод нарахування відсотків» — збільшення поточної заборгованості на рівну суму, коли відсотки нараховуються на початкову суму кредиту. Деякі банки використовують «складний метод» — при цьому відсотки додаються до тієї суми, яка вийшла з урахуванням нарахування минулих відсотків. При цьому ставка може бути меншою, але в підсумку позичальник переплатить більше, так як нараховані раніше відсотки можуть значно збільшити сум

 

Як дізнатися порядок нарахування відсотків у вашому випадку?

Порядок нарахування та погашення відсотків відображений в КД (кредитний договір), який завжди укладається з банком при оформленні позики. Слід бути особливо уважним, договір укладається в індивідуальному порядку з кожним клієнтом, порядок нарахування процентних коштів може значно відрізнятися навіть в одному і тому ж банку, але у різних категорій клієнтів. Про поточний порядок нарахування відсотків можна також дізнатися у банківського співробітника, який оформляє кредитний договір.

Ссылка на основную публикацию