Все про шахраїв і обман при отриманні кредиту

Кредитних шахраїв в наш час дуже багато, тому, перебуваючи в пошуках коштів, потрібно бути вкрай обережним, щоб не попастися на їх вудку, адже, насправді, схем для обману наївних і зневірених людей дуже багато. Хто є цільовою аудиторією кредитних шахраїв? Це, перш за все, ті люди, які не можуть з тих чи інших причин оформити кредит в банках або кредитних організаціях. Зазвичай це люди з поганою кредитною історією, великою кредитним навантаженням, простроченням, неофіційним доходом, який вони не можуть підтвердити.

Як потенційні позичальники потрапляють на кредитних шахраїв? Часто якщо людина тільки змінив роботу, працює неофіційно, то в банку, швидше за все, йому відмовлять в споживчому кредиті. Майбутній позичальник починає шукати оголошення в Інтернеті або розміщує свої оголошення про те, що йому потрібна певна сума на певний термін. Кредитні шахраї, звичайно ж, дзвонять відразу ж. Людина через недосвідченість починає з ними спілкуватися. І тут може виплисти одна з діючих сьогодні нечесних схем.

Перша і найнебезпечніша схема — це схема з покупкою довідки про доходи. Людям телефонують і кажуть, що кредит видати можуть, але для формальності потрібна довідка про доходи. Спілкуються з вами тільки в тому випадку, якщо у вас її немає. Вам пропонують купити довідку. Потім, коли папір нібито готова, ви повинні попередньо за неї заплатити. Вам навіть можуть дати реквізити фірми, на якій ви «працюєте». Швидше за все, на цій фірмі нічого не будуть про вас знати. І, що ще гірше, на компанію може бути заведена кримінальна справа за видачу фальшивих документів. Буває, що на фірмах крадуть друку і штампують від їх імені довідки для людей, які потім звертаються в банки. Навіть якщо ви дійсно купите таку довідку, будьте обережні, не йдіть з нею в банк. Служба безпеки може легко перевірити фірму, відрахування в пенсійний фонд за вам як по співробітнику, і тоді кримінальну справу буде порушено вже на вас.

Часто пропонують оформити довідку про несудимість за не дуже велику суму. Коли ви цю суму перерахуйте, зрозуміло, гроші пропадуть, «фінансисти» теж. Бувають ще довідки з «рейтингового агентства». Схема та ж: у вас просять довідку, пропонують допомогти з її оформленням, ви перераховуєте гроші, вам або відмовляють у кредиті, або просто пропадають і заносять ваш телефонний номер в чорний список.

Кредитні шахраї можуть спробувати виманити у вас гроші, попросивши оплатити їм проїзд. Позичальнику кажуть, що є можливість видати йому кредит. Але в якому ж місті живе позичальник? В Києві? Ах, як жаль, адже «організація» знаходиться в Одесі (Харкові, Львові, ну або який там місто подалі)! Спеціальні люди приїдуть до вас разом з грошима та нотаріусом, але, будьте ласкаві, перерахуйте половину суми на бензин. Якщо ви запропонуєте їм приїхати самій / самому або відняти ці гроші з суми кредиту (адже вони ж везуть вам кошти!), З вами перестануть розмовляти. Усе. Це дуже легко перевірити. Попросіть друга подзвонити їм з іншого номера і назвати «їх» місто. Виявиться, що фірма «переїхала» в лічені хвилини.

Ніколи нікому не диктуйте цифри з банківських карт. Схем тут сила-силенна. Хто-небудь може зателефонувати і попросити вас верифікувати вашу картку, перед цим поповнивши її на певну суму. Як тільки ви назвете цифри, які у вас попросять, всі гроші знімуться моментально, і ви їх точно чи не повернете. Іноді просять підійти в будь-яке відділення банку, вставити картку в банкомат, натиснути якісь цифри … Потім ви нібито повинні отримати чек, за яким зможете взяти в касі банку необхідні гроші. Звичайно ж, ні один касир не видасть вам такий кредит. Та й самі подумайте, ніякої логіки в цих діях немає.

Шахраї можуть навіть запропонувати вам зустрітися особисто. Але не в офісі і не в відділенні банку, тому що це для них нібито дуже ризиковано. Прямо на зустрічі вам пообіцяють кредит, але будуть просити дати трохи (або багато) готівки на його оформлення. Можуть телефонувати і представлятися співробітниками служби безпеки якогось банку. Незайвим буде передзвонити в цей банк і уточнити, чи брали рішення по вашому кредиту. Часто виявляється, що банк і чути про вас не чув. Також будьте обережні з власними документами. Не надсилайте нікому їх сканкопіі.

У підсумку можна сказати наступне. Ніяких приватних кредитних компаній не існує. Гроші в кредит вам може видати тільки банк або кредитна організація при наявності у вас хорошого офіційного доходу, чистої кредитної історії, ну або, в крайньому випадку, надійного поручителя або майна, яке банк зможе забрати у вас замість позичених у нього грошей. Приватні особи теж зможуть дати вам кредит при можливості, але тільки під заставу майна, швидше за все, нерухомого! Шахраї ж готові пообіцяти що завгодно зневіреному людині, щоб виманити у нього хоч якусь суму.

Будьте обережні, не давайте обдурити вас, живіть в реальному світі. Не попадайтеся.

Ссылка на основную публикацию