Як банки встановлюють процентні ставки по кредиту

Процентні ставки по кредиту
Процентні ставки по кредиту

На перший погляд, з’ясувати, як банк заробляє гроші, є досить простою справою. Чиста процентна маржа, це спред, який представляє собою різницю між тим, що банк заробляє по кредитах проти того, що він виплачує у вигляді відсотків по депозитах.

Все починається з процентної політики

Банки, як правило, вільні у визначенні процентної ставки, вони будуть платити за депозити з плати за кредити, але вони повинні брати до уваги конкуренцію, а також ринкової рівень для численних процентних ставок і рекомендації Національного Банку України (НБУ). Це називається грошово-кредитною політикою, з метою вплинути на економічну діяльність, а також здоров’я і безпеку всієї банківської системи. Більшість країн з ринковою економікою використовують подібний тип грошово-кредитної політики в їх економіці.

 

Початковий внесок і строк кредиту

Сума грошей, надана в якості початкового внеску, будь то це 5%, 10% або 20%, також важлива. Дослідження показали, що, коли клієнт кладе великий перший внесок, він буде в змозі погашати кредит у важкі часи.

Наявність застави у вигляді нерухомості або автомобіля також впливають на умови кредитування. Термін кредиту, також дуже важливий фактор. З більш тривалим терміном приходить більш високий ризик, що кредит не буде погашений. З цього випливає, що довгострокові ставки вище, ніж короткострокові.

 

Поради позичальникам

Банки використовують масив факторів, встановлюючи процентні ставки. Правда, в тому що, вони шукають способи, щоб максимізувати прибуток для своїх акціонерів. З іншого боку, споживачі і підприємства найбільш зацікавлені в тому, як отримати найнижчі відсоткові ставки.

Найпростіші поради полягають в тому, щоб позичальники дбали про свою кредитну історію і мали максимально високим кредитним рейтингом, могли надати заставу по кредиту, або великий авансовий платіж, або використовували додаткові послуги цього ж банку, щоб отримати знижку.

Крім того, запозичення в спад економіки або коли висока невизначеність умов процентної ставки, може бути гарний час, щоб запозичити — час, коли банк може бути краще мотивований, щоб укласти угоду або надати вам кращі ставки.

Ссылка на основную публикацию