Як користуватися банківською карткою за кордоном

Як користуватися банківською карткою за кордоном
Як користуватися банківською карткою за кордоном

Щоб пластикову карту не заблокували за кордоном:

Якщо ви вперше або не часто здійснюєте поїздки за кордон, вам краще заздалегідь відвідати відділення банку або звернутися в «Контакт центр» з метою з’ясування можливих причин блокувань картки і зняти обмеження по використанню карти. Для безпеки коштів клієнта банки встановлюють програмну захист, яка може порахувати несанкціонованої транзакцію по закордонної оплаті і заблокувати кошти на карті до з’ясування обставин. Особливо в період свят активізуються кіборг-злочинці, відбуваються крадіжки і несанкціоновані списання коштів. Оперативно розібратися в ситуації не завжди виходить через святкових днів. Кожен банк самостійно встановлює критерії та ліміти, а також правила блокування. Для зняття лімітів необхідно звернутися в банк, попередньо обдумавши інформацію по дозволеним сумам для зняття за кордоном, добових лімітах, вказати валюту зняття і терміни перебування за кордоном. Перераховані вище фактори допоможуть оператору перевстановити обмеження і ліміти по карті. Не варто знімати відразу всі обмеження, вибирайте тільки потрібні вам параметри.

Зняття грошей в банкоматах за кордоном:

Відразу хочу звернути увагу, що безготівкові розрахунки і зняття валюти в банкоматах за кордоном тарифікуються по різному. Дуже часто власники пластикових карт вважають цю послугу однаковою. Рекомендую ще до поїздки самостійно переглянути тарифи на обслуговування вашої карти або звернутися в банк. В тарифах звертайте увагу на відсоток за зняття грошей, розмір мінімальної комісії за зняття грошей і саму комісію. У багатьох банків або платіжних систем є партнерські відносини з іноземними банками, у них можливі акційні умови на період свят.

У національній або іноземній валюті використовувати карту:

Практично всі Українські банки випускають карти в іноземній валюті. Якщо для розрахунків за кордоном використовувати гривневу картку, то транзакція буде проходити по курсу встановленому банком або платіжною системою на день здійснення оплати. Якщо ви заздалегідь знаєте суму яку плануєте витрачати або знімати, то рекомендую попередньо відкрити валютну картку і на її рахунок зарахувати одразу потрібну суму в валюті, це можуть бути долари США або Євро. Відкривати відразу валютну картку може бути не вигідно, а відкривати її в якості додаткової до основного рахунку — більш вигідну пропозицію. На сьогодні у різних банків достатньо різних конкурентних пропозицій з випуску та обслуговування валютних карт. У деяких великих банках дану картку випускають навіть безкоштовно.

Розрахунки пластиковою карткою за кордоном:

Незважаючи на розвивається систему електронних платежів, не всі країни сьогодні можуть гарантувати безпеку платежів здійснюваних за допомогою пластикової картки. При розрахунку карткою звертайте увагу на спосіб зчитування інформації з самої карти, якщо транзакція відбувається через термінал ви практично нічим не ризикуєте. Варто замислитися і вжити заходів якщо дані вашої картки вручну вносяться в програмне забезпечення на комп’ютері — таким чином відбувається оплата за коштами Інтернет. Торгові точки, ресторани, готелі не завжди встановлюють термінали в цілях економії, а доступ до Інтернету є у всіх. Якщо ви помітили подібну дію персоналу, вимагайте негайно повернути вам картку і здійснити оплату через термінал. У разі відсутності терміналу рекомендується здійснити платіж готівкою, ніж ризикувати втратою всіх коштів на картковому рахунку. Звичайно, в даній ситуації не мало грає і чесність самого персоналу, а саме збережуть вони у себе дані картки чи ні. Знаючи дані вашої картки, вони можуть вже без вас розпоряджатися вашими коштами. При оплаті через Інтернет ключем доступу до засобів карти служить тризначний код (CVV2 / CVC2) справжності пластикової картки, який розташований на звороті карти, біля поля для підпису. Цей код картки з іншими даними картки дає можливість керувати вашими коштами.

Як убезпечити себе від несанкціонованих транзакцій:

З вашої картки не зможуть через Інтернет зняти гроші, якщо у вас відключені платежі через мережу. Про несанкціоноване зняття грошей ви можете бути повідомлені за коштами SMS повідомлень. Якщо ви не користуйтеся цією послугою, то перед поїздкою за кордон краще підключити цю послугу і перевірити розцінки свого мобільного оператора на вхідні SMS в роумінгу.

При розрахунку пластиковою карткою намагайтеся не випускати картку з поля зору і в сумнівних ситуаціях розраховуйтесь готівкою.

Якщо після сумнівної транзакції у вас з рахунку списуються кошти і приходять SMS повідомлення про зняття готівки — негайно блокуйте картку.

Ссылка на основную публикацию