Як оформити кредит під заставу землі в Україні?

Кредит під заставу землі
Кредит під заставу землі

Починаючи, з 2012 року в Україні почав діяти закон про державний земельний банк. З цього моменту представники аграрних господарств, фермери та інші власники земельних ділянок можуть оформляти кредит під заставу землі в ПАТ «Держзембанк» на пільгових умовах. В даний момент подібні кредити пропонують кілька банків, серед яких є і комерційні. Про те, що за банки видають кредити під заставу землі, а також про те, на яких умовах можна оформити дану позику, читайте в даному пості.

Загальні відомості про земельні кредитах

Кредит під заставу землі — це один з найпоширеніших видів позик. В даному випадку гарантією оплати кредитних грошей є саме земля, в ролі якої може виступати і ділянка під житлове будівництво, і земля сільськогосподарського призначення, і земельний пай. Отримати подібний позику можна на будь-які цілі, наприклад, на будівництво будинку, на покупку квартири, на покупку комерційної нерухомості, на будівництво фермерського комплексу тощо При цьому якщо клієнт на тій ділянці землі, який він надає під заставу, планує побудувати будинок, він повинен вказати кінцеву мету кредиту. Крім цього, в акті в поле призначення також має бути вказано — земля під індивідуальне будівництво. А до самого земельній ділянці повинні бути підведені всі сучасні комунікації, наприклад, газопровід, водопровід і електрику. До того ж при оформленні позики банк може зажадати від кредитуемого особи надати договір (або його копію) з будівельною компанією.

Головною умовою такого кредиту під заставу є — власність позичальника. Т.е. ділянка землі повинен знаходитися у власності потенційного клієнта банку. На підтвердження даному праву у клієнта кредитної організації повинні бути на руках документи, що підтверджують власність землі. Зокрема одним з головних документів є кадастровий паспорт, який повинен бути підписаний представниками Комітету з землеустрою та земельних ресурсів.
Оформивши кредит під заставу землі, позичальник не буде обмежений у ресурсах. Він зможе вільно користуватися земельною ділянкою за своїм розсудом, наприклад, будувати будинок. Однак у даній ситуації потрібно розуміти, що побудований на ділянці будинок буде також вважатися об’єктом застави. І якщо позичальник з якої-небудь причини не зможе розплатитися за кредитом, за рішенням суду банк цілком зможе забрати його за борги. Пізніше банк продасть нерухомість разом із землею, а гроші з продажу підуть на оплату кредиту.

Які вимоги банку до заставного ділянці землі?

Крім документації, що підтверджує власність землі, банк висуває певні вимоги до заставного ділянці. Так, наприклад, земельну доля:

  • повинен мати чіткі межі, прописані в плані земельної ділянки та кадастровій карті;
  • не повинен розташовуватися в поблизу національних парків і культурних пам’ятників, в резервних та
  • водоохоронних зонах;
  • повинен бути розташований в регіоні, де знаходиться відділення банку і т.д.

На яких умовах видають кредит під заставу землі?

Кредит під заставу земельної ділянки видається на різних умовах, які залежать від політики конкретної кредитної організації. Так, наприклад, можна взяти такий займ у фінансовій компанії «Credit Invest Group» в розмірі до 50% від оціночної вартості заставного забезпечення. При цьому оцінка проводиться абсолютно безкоштовно. Однак якщо клієнт планує купити землю в кредит і залишити її в якості застави, то з нього додатково стягується одноразова комісія (плата за оформлення документів, за послуги нотаріуса). За попередніми даними, сума позики може становити 7000 — 600 000 доларів США. Розмір процентної ставки по такому кредиту, який оформлюється в середньому за два дні, складає — від 3,5% на місяць. Під час підписання кредитного договору клієнт може вибрати валюту кредитування (гривню, долар, євро).

Видає кредит під заставу землі і «Єврокредит». Оформлення документації в даної кредитної організації відбувається протягом двох днів. Сума кредиту становить до 30% від оціночної вартості землі. Одноразові витрати на обслуговування нотаріуса складають — 1500 гривень. Відсоткова ставка по даній позиці складає 3% в місяць. Термін кредитування може скласти 7 днів — 3 місяці.

Одним з небагатьох банків, що кредитують під заставу земельних ділянок є «Сведбанк». Дана кредитна організація надає споживчі нецільові позики під заставу земельної ділянки. Отримати такий займ можна на строк до 120 місяців, під 18,50% річних (при оформленні у гривні), під 13,00% річних (при кредитуванні в євро) і під 13,50% річних (при кредитуванні в доларах). Сума кредиту становить 15000,00 і до 2500000,00 в гривнях, 2000,00 — 350000,00 в євро і 3000,00 — 500000,00 в доларах США. У ролі застави по даному кредиту може виступати земельна ділянка, розміром до 0,3 га.

Чому банки неохоче кредитують населення під заставу землі?

Незважаючи на, здавалося б, наявність застави, далеко не всі банки пропонують подібні позики. Небажання кредитувати населення під заставу землі — цілком зрозуміле явище. Якщо говорити простою мовою — земельна ділянка важко оцінити і нелегко продати. Ліквідність у нього куди менше, ніж у нерухомості або автотранспорту. Тому з 10 банків, всього 1-2 кредитних організацій, які подібні позики видають. Однак крім банків, як ми вже згадували вище, є можливість оформляти такі кредити в небанківських організацій. Тому, якщо потрібен кредит під заставу нерухомості, завжди можна звернутися до кредитної спілки або будь-який інший кредитної організації, яка надає подібні послуги!

Ссылка на основную публикацию