Як правильно вибрати банк для розміщення депозиту?

Вибрати банк для депозиту
Як правильно вибрати банк для розміщення депозиту?

«Гроші повинні працювати» — це улюблений вислів тих індивідуумів, у яких ці самі грошові знаки є. Безумовно, ці слова не піддаються заперечуванню навіть з боку затятих скептиків і прихильників говорити, що щастя-то і не в грошах зовсім. Шляхів вкладень капіталу досить багато, але минулий світова криза показала, що банківські вклади (навіть з урахуванням всіх виниклих складнощів) лідирують у списку найпопулярніших способів примножити своє багатство.

Фактори, які враховуються при виборі банку, досить прості (а в деяких випадках навіть елементарні), але їх потрібно розуміти і враховувати. Що ж потрібно знати, щоб не помилитися в кредитно-фінансовій установі?

Аналіз ситуації. Потенційний вкладник повинен враховувати, що в даний момент часу на проблему вибору банку накладається зростання інфляції, різкі коливання індексів світових фінансових ринків і нестабільна політична ситуація (а коли вона буває іншою?). Як можна обійти ці складні підводні камені?

Перш за все, не варто піддаватися загальній паніці. Практика показує, що слідування масовому неспокою не призводить ні до чого хорошого.

Розмір важливий. Звичайно, життя — це складна штука (як казав великий комбінатор) і вона може піднести найрізноманітніші сюрпризи, але довіряти свої кровні кошти краще великим банкам, адже вони більш стійкі до різних несподіванок і форс-мажорам в економіці.

Час гроші. Обраний вкладником банк повинен мати солідний термін існування. Тривале присутність фінансової установи на ринку банківських послуг є гарантією стабільності організації.

Правда і тільки правда. Уважний і скрупульозний клієнт повинен вивчити всю інформацію про банк, в який планує принести свої заощадження. Публічність і відкритість інформації (на сайті або в друкованих виданнях) — це запорука чесності та прозорості відносин.

Міжнародні рейтинги. Багато вкладників ігнорують цей фактор. І зовсім дарма. Зарубіжні аудиторські фірми не привласнюють рейтинг за красиві очі і чиста підлога в холі банку. Перевірка документації і всіх видів звітності ведеться з максимальною ретельністю, тому виставленим оцінками можна довіряти.

Розгалужена регіональна мережа. Наявність відділень в самих різних точках країни говорить про те, що банк піклується про своїх вкладників і їх зручність. А чи не це основна ознака порядності?

Захист — річ необхідна. Грамотний клієнт повинен обов’язково з’ясувати чи є фінансово-кредитна установа членом фондів, які гарантують повернення вкладів фізичних осіб. Зайва обережність ще нікому не завадила.

Рівновага — показник надійності. Чим стабільніший банк, тим менше у нього процентні ставки по депозитах. Цю прописну істину студенти економічних факультетів дізнаються ще на першому курсі. Твердження досить спірне, але депозитні ставки вибраного для розміщення коштів банку не повинні бути вище відсотків по кредиту в аналогічній валюті банків-конкурентів.

Гроші в нашому житті дістаються занадто важким способом, щоб дозволяти собі халатно ставиться до їх розподілу. Дотримання описаних вище рекомендацій допоможе читачеві правильно вибрати банк для успішного збільшення своїх коштів.

Ссылка на основную публикацию