Як уникнути спілкування з колекторами і боргу по кредиту?

Як уникнути спілкування з колекторами
Як уникнути спілкування з колекторами

Як уникнути дзвінків колекторської фірми?

Перший і самий надійний спосіб позбавити себе від спілкування з колекторами — не мати боргів перед банком. Якщо ви платите вчасно, борг регулярно зменшується, відповідно у вас надійна кредитна історія то і банк не стане звертатися до послуг колекторів. У підсумку, у вас є всі шанси потрапити в «чорний список» колектора. Якщо таке трапилося, спілкування з колекторами бажано звести до мінімуму за допомогою знання своїх прав і обов’язків, законодавства, а також звернення в банк. Пам’ятайте, що ви брали кредитні кошти саме у банківських працівників, а не у колекторів, тому виплати ви повинні (і зобов’язані) робити тільки на рахунки банку. Також, багато банків зобов’язуються зберігати особисті дані позичальника і не мають права передавати їх стороннім особам (якими є колектори). Вирішити подібну ситуацію можна домовившись з банком, або, в крайньому випадку, через суд, при чому, щоб правда дійсно була на вашому боці найкраще постаратися погасити заборгованість на поточний момент.

 

Що не варто робити при спілкуванні з фірмою-колектором?

Якщо з вами на зв’язок починають виходити колектори, не прагніть уникнути спілкування з колекторами не беручи трубку, ігноруючи дзвінки, блокуючи номер телефону і т. Д. Цим ви тільки загострюють ситуацію і даєте колектору зайвий привід вас залякувати. Найкраще ввічливо і спокійно відповідати на дзвінки, аргументувати свою позицію законними підставами, вимагати відсилання заборгованості на пошту (в письмовому варіанті, відмовляйтеся від телефонного обговорення), вказуйте на те, що заборгованість у вас конкретно і тільки перед банком, а не перед фірмою- колектором, а також про те, що ваші особисті дані не вправі були передавати третім особам.

Наступне, що треба пам’ятати — не можна погоджуватися на умови колектора. Як правило, це загрожує величезними переплатами (які ви не зобов’язані платити). Також, пам’ятайте, що колектори абсолютно не мають права стягнути ваше майно в рахунок боргу (це може вирішити тільки суд), підвищувати процентну ставку, вимагати додаткові виплати за свої послуги (це все незаконно). Настоюйте в розмові на те, що будете виплачувати тільки свій обов’язок і не збираєтеся переплачувати. Якщо у вас дійсно поважна причина, через яку ви, як позичальник, стали неплатоспроможною, то завжди можна спробувати домовитися з працівниками банку (фінансовими експертами) щодо кредитних канікул або пільгових умов. Також ретельно вивчіть права споживача, там є чимало моментів, наприклад, додаткові штрафи не можуть стягнути до рішення суду (теж з конфіскацією), виконавець (колектор, а також банківський експерт) не має права дзвонити в період з 22:00 до 06:00 (такі дзвінки порушують закон). Не забувайте, що боргу за кредитом уникнути ніяк не вдасться, тому слід завжди шукати можливість сплатити заборгованість і погасити кредит.

Ссылка на основную публикацию