Якщо людина вмирає, що відбувається з його кредитною карткою?

По боргах померлого завжди платять його спадкоємці
По боргах померлого завжди платять його спадкоємці

На жаль, всі ми є смертними. Для близьких людей померлого — це трагедія і непоправна втрата. Однак суспільство живе за своїми цинічним законами, і смерть людини для банку не має ніякого значення. На родичів померлого звалюється разом багато проблем. І поряд з ними спливає проблема про непогашений кредит. Якщо сума була маленькою, то все вирішується миттєво. Якщо ж позику значний (це, наприклад, може бути при покупці автомобіля або будівництві будинку), то виникає відразу кілька питань. І перший з них: якщо людина вмирає, що відбувається з його кредитною карткою?

Як не сумно це усвідомлювати, але успадковувати можна не тільки машини, квартири і коштовності. У спадок можна отримати неприємний сюрприз — борги по кредитах. За законом їх можна успадкувати. Людина, яка вступає в права спадкування, одержує борг по неоплачених кредиту. І тут головне — не прогадати. Адже можна отримати більше боргів, ніж прибутку.

Запам’ятайте, що спадкоємці можуть виплачувати борги померлого тільки виходячи з вартості того майна, яке успадкували. Приватне майна до уваги не береться. Відсотки по кредиту померлого не повинні нараховуватися протягом півроку, поки не будуть заявлені права на спадкування. Банк не має права вимагати дострокового погашення кредиту, проте штраф за прострочення платежів нарахувати може.

Деякі банки йдуть на поступки спадкоємцям і можуть дати відстрочку по кредитах. Адже Ви все одно зобов’язуєтеся його виплатити, нехай трохи пізніше, але все ж.

Не платити за боргами можна в тому випадку, якщо спадкоємець офіційно відмовляється від спадщини. Приймати таке рішення найкраще тоді, коли борги спадкодавця значно перевищують саме спадщину.

Запам’ятайте, що по боргах померлого завжди платять його спадкоємці!

Ссылка на основную публикацию